Užsakymo būseną x
Atsijungti

5205898552058985

X
Ar jums reikalinga
pagalba?
Žingsnis po žingsnio
mes jums padėsime
išsirinkti tinkamas padangas.
Padangų Paieška
Plotis
Aukštis
Skersmuo
Reifen Finden
Pagal automobilį
Gamintojas:
Modelio eilė:
Pagaminimo metai / tipas:
Serija / Versija:

Padangos elektromobiliams ir hibridiniams automobiliams


Augant registracijų skaičiui, elektromobiliai ir automobiliai su hibridine pavara nebėra tik tendencija, bet pamažu, jie tampa nuolatine rinkos dalimi. Natūralu, kad elektromobiliams (arba bendrai elektrinėms transporto priemonėms) ir hibridams reikia specialių padangų.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis padangas


Saugus sukibimas, didelis vairavimo komfortas ir ypatinga ekonomija – tai yra specifikacijos. Nelengva užduotis padangų pramonei. Elektromobiliams skirtų gerų padangų kūrimas reikalauja intensyvių tyrimų. Aukštos klasės gamintojai siekia investuoti į naujoves, kurios suteikia platesnes galimybes, nepakenkdamos saugumui. Gali tikti ir įprastiniai padangų modeliai, turintys mažą pasipriešinimą riedėjimui (atpažįstami pagal AA žymėjimą etiketėje) ir didelę keliamąją galią. Arba jūs galite elgtis saugiai ir pasirinkti, taip vadinamas, homologuotas padangas, kurias automobilių gamintojas patvirtino specialiai jūsų transporto priemonei. Galite išsiaiškinti, ar jums tai yra tinkama, aukščiau esančioje mūsų padangų paieškos skiltyje “Apie autmobilio pasirinkimą”. Savo internetinėje parduotuvėje jums galime pasiūlyti padangas, atitinkančias šiuos reikalavimus.

Kokios yra naujausios gamintojų padangos?


Elektromobilių padangoms įsigalėjo terminas „aukštos ir siauros“. Jis apibūdina didelio apskritimo ir siauro protektoriaus padangas, pavyzdžiui skirtas specialiai elektromobiliams. Kai kurie gerai žinomi gamintojai siūlo specialiai elektromobiliams skirtas padangas:

Nauja karta: HL padangos sunkiasvoriams

Sunkūs elektra varomi automobiliai ar hibridiniai bei elektra varomi visureigiai kelyje sveria daugiau, nei įprastos keleivinės transporto priemonės. Tačiau šioms transporto priemonėms retai siūlomos didesnės padangos su didesnėmis apkrovos galimybėmis. Dėl šios priežasties, „Continental“ pristato pirmąsias keleivinių automobilių padangas su nauju „didelės apkrovos“ apkrovos indekso identifikatoriumi – sutrumpintai „HL“.

Didelės apkrovos padangų ypatumai

Skirtumas, tarp HL padangų ir įprastinių padangų yra jų sudėtis. Didelės apkrovos pajėgumus lemia pakeista padangos struktūra ir medžiagų mišinys. Siekiant pasiūlyti optimalią padangą, buvo atsižvelgta ir į pasipriešinimą riedėjimui bei kilometražą. Dar vienas pakankamai svarbus aspektas – žemo riedėjimo garso palaikymas.

Pirmąją HL padangą siūlo „Continental“

Apkrovos indeksas (LI) nurodo didžiausią leistiną apkrovą transporto priemonės padangoms. 2021 metų sausį, „Continental“ pirmą kartą pristatė HL padangas su 101 apkrovos indeksu. Keliamoji galia yra 825 kg. Pagrindinis siekis buvo aprūpinti sunkias hibridines ir elektra varomas transporto priemones sunkiasvorėmis padangomis. Tai labai svarbu, nes tokių transporto priemonių rinka sparčiai auga. Statistiškai, tokios transporto priemonės sveria apytiksliai 300 kg. daugiau, nei transporto priemonės su benzininiais ar dyzeliniais varikliais. Tai yra tikras iššūkis, nes jūsų automobilio didesnių padangų galimybės yra tiesiog ribotos.
Palyginimui su ankstesnėmis XL padangomis, kurių apkrovos indeksas yra 98, „Continental“ HL padangų apkrovos indeksas buvo padidintas 10%, nuo 750 kg. Iki 825 kg. vienai padangai. Svarbi informacija: padangos slėgis išlieka nepakitęs ir apytiksliai siekia 2.5 bar. Beje: Jūsų transporto priemonei nurodytą apkrovos indeksą galite rasti registracijos liudijimo 1 dalyje (transporto priemonės registracijos dokumente). Svarbiausi yra paskutiniai du ar trys skaitmenys. Siekiant sukurti apkrovos rezervus, teisiniu požiūriu galite viršyti apkrovos indeksą.

Elektromobilių padangų reikalavimai


 • Saugumas
  Kaip ir visados, pagrindinė taisyklė yra: Saugumas pirmiausiai! Elektromobilių padangos turi užtikrinti tiek tinkamą sukibimą, tiek ir trumpą stabdymo kelią, ypatingai šlapiomis kelių sąlygomis. Antroji raidė, esanti ant padangos, geriausiai jei tai yra A, nurodo labai geras stabdymo savybes šlapiame kelyje.
 • Mažas pasipriešinimas riedėjimui ir didesnė keliamoji galia
  Elektromobiliai dažniausiai būna daug sunkesni dėl jų sunkių baterijų. Padangos turi išlaikyti balansą tarp padidėjusios apkrovos ir didesnio pasipriešinimo riedėjimui, padangos nusidėvėjimo ir energijos suvartojimo. Kai kurie padangų gamintojai siūlo sunkesnėms transporto priemonėms. Pasiekti mažiausią įmanomą pasipriešinimą (efektyvumo klasė A) išlieka pagrindinis tikslas, nes kuo mažesnis pasipriešinimas, tuo ilgesnė distancija.
 • Sukimo momentas
  Dėl elektrinės pavaros, elektromobilių ir hibridų sukimo momentas pradedant važiuoti yra didesnis, nei įprastinių benzinu ar dyzeliu varomų transporto priemonių. Tai papildomai veikia kilometražą.
 • Mažas triukšmas
  Žemas triukšmo lygis suteikia vairavimo komfortą. Kadangi elektromobiliai yra labai tylūs, renkantis padangas reikėtų į tai atkreipti dėmesį.

Populiarūs elektromobiliai ir atitinkamos padangos

Labiausiai parduodami elektromobiliai 2020. Su mumis galite rasti tinkamas padangas. Paprasčiausiai pasinaudokite nuoroda ir atlikite išsamią savo automobilio paiešką.

# Modelio žymuo / Tipas Rodyti padangas
1 Renault Zoe Padangų Paieška Renault Zoe
2 VW e-Golf Padangų Paieška VW e-Golf
3 Tesla Model 3 Padangų Paieška Tesla Model 3
4 VW ID.3 Padangų Paieška VW ID.3
5 Hyundai Kona Elektro Padangų Paieška Hyundai Kona Elektro
6 TSmart Fortwo Padangų Paieška TSmart Fortwo
7 VW e-Up Padangų Paieška VW e-Up
8 BMW i3 Padangų Paieška BMW i3
9 Audi E-Tron Padangų Paieška Audi E-Tron
10 Opel Corsa-e Padangų Paieška Opel Corsa-e
Label: A-A-68

ES padangų žyma ir elektromobiliai


Ar ES padangos žyma gali man padėti išsirinkti tinkamas padangas savo elektromobiliui?

Taip, nes ES padangos žyma suteikia informaciją apie padangos savybes šiose trijose srityse:

a) efektyvumo klasė

b) sukibimas su šlapia danga

c) triukšmo emisija

Gera, elektromobiliams skirta padanga privalo turėti A efektyvumo klasės ir sukibimo su šlapia danga žymėjimą. Automobilių savininkai, kuriems svarbus vairavimo komfortas, renkasi padangas su nurodytomis mažesnėmis decibelų reikšmėmis. Kuo mažesnis skaičius, tuo tyliau rieda padangos. Ypač tylios padangos yra pažymėtos bangos simboliu..

Kurias tinkamas padangas reifendirekt.lt rekomenduoja jūsų elektromobiliui?

Žemiau pateikiame kai kurias padangas, kurias galite įsigyti mūsų parduotuvėje:

Į kainas įskaičiuotas PVM ir pristatymas Lietuvoje.