Užsakymo būseną x
Atsijungti

5205898552058985

X
Ar jums reikalinga
pagalba?
Žingsnis po žingsnio
mes jums padėsime
išsirinkti tinkamas padangas.
Padangų Paieška
Plotis
Aukštis
Skersmuo
Reifen Finden
Pagal automobilį
Gamintojas:
Modelio eilė:
Pagaminimo metai / tipas:
Serija / Versija:

Užsisakykite padangas Kemperiui ir pradėkite savo kelionę be rūpesčių

Tinkamų padangų pasirinkimas jūsų kemperiui yra labai svarbus, siekiant užtikrinti optimalų sukibimą kelyje ir kaip įmanoma saugesnes keliones. Dėl didelės kemperių modelių įvairovės, gerai žinomų prekės ženklų gamintojų kemperiams skirtų padangų pasiūla taip pat yra didelė. Žemiau rasite informaciją apie CP žymėjimą, sužinosite, kodėl kemperių padangos neturėtų viršyti tam tikro amžiaus ir kaip sau surasti tinkamas padangas.

Ką padangose reiškia CP?

Trumpinys CP reiškia padangas, pagamintas specialiai turistiniams automobiliams. Jei padangos pažymėtos tik raide C, tai reiškia, kad jos yra komercinių ar krovininių transporto priemonių padangos, kurios dažniausiai naudojamos mikroautobusuose, šeimyniniuose mikroautobusuose ar lengvuosiuose sunkvežimiuose. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad kemperiams skirtos CP padangos pasižymi didesne apkrovos galia. Šis privalumas pasiekiamas dėl sustiprintos struktūros. Be to, šios padangos yra mažiau jautrios kelio nelygumams, žvyro dangai ir panašioms kelyje pasitaikančioms kliūtims. Papildomai, šios padangos gali būti pripūstos iki 5,5 bar. Tai svarbus rodiklis, jei jūs norite maksimaliai išnaudoti savo transporto priemonės keliamąją galią.
Patarimas:Prieš įsigydami naujas kemperio padangas, apsvarstykite apkrovos (LI) indeksą. Priklausomai nuo modelio, tai yra dviejų arba trijų skaitmenų skaičius. Jis nurodomas padangai:
 • adangos, kurių LI yra 118, kiekviena jų gali būti apkrauta iki 1,320 kg. svoriu, o bendras leistinas svoris siekia iki 5,280 kg.
 • Klasikiniams, iki 3,5 tonų sveriantiems kemperiams (3,500 kg), pakanka 103 LI, kai vienos padangos apkrova siekia 875 kg.

Ar kemperiams yra privalomos CP padangos?

C tipo padangos, kurių keliamoji galia pritaikyta konkrečiai transporto priemonei, yra daugelio kemperių bazinėje komplektacijoje. Tačiau tokio tipo padangos nėra privalomos. Nepaisant to, jei norite jaustis saugiai ir turėti apkrovos rezervą, rekomenduojama rinktis tokias padangas. Be to, geros kokybės, kemperiams skirtose padangose yra įdiegtos papildomos šoninių sienelių apsaugos su šonuose įmontuotais apsauginiais abrazyviniais blokais, kurie prailgina tarnavimo laiką.

Kokia yra kemperių padangų tarnavimo trukmė?

Kemperių padangų tarnavimo trukmės negalima apibrėžti fiksuotu kilometrų skaičiumi, nepriklausomai ar jos yra pažymėtos C, ar CP raidėmis. Yra keletas veiksnių, lemiančių padangų tarnavimo trukmę, kuriuos pristatysime toliau.

Kemperio padangos protektorius

Kaip ir su visomis kitomis padangomis, protektoriaus likutis yra svarbus veiksnys, nurodantis, kad atėjo laikas įsigyti naujas kemperiui skirtas padangas. Remiantis įstatymais, minimalus protektoriaus gylis turi siekti 1,6 mm. Jį turėtumėte matuoti centrinėje protektoriaus dalyje, nes šis plotas turi didžiausią sąlytį su asfalto danga.Vietoje slankmačio, protektoriaus gylio matavimui galite panaudoti 1 euro monetą, su 3mm pločio aukso spalvos apskritimu, išorinėje monetos dalyje. Kaip alternatyva, galite naudoti 2 eurų vertė monetą, su 4mm sidabro spalvos kraštiniu apskritimu. Jei išorinės juostos nesimato, vadinasi padangas saugu eksploatuoti. Priklausomai nuo jūsų naudojamų kemperio padangų, jos turi skirtingus minimalius gylius. Štai rekomendacijos vasarinėms ir žieminėms arba universalioms padangoms:
 • Vasarinėms padangoms, rekomenduojamas protektoriaus gylis neturėtų būti mažesnis, nei 3 mm.
 • Žieminėms ir universalioms padangoms rekomenduojamas 4 mm protektoriaus gylis.
Pastaba:Naudodami padangas, iki kol jos pasiekia įstatymų numatytą minimalų protektoriaus gylį, galite sumažinti savo saugumą kelyje.
rv-tyre

Natūralus senėjimo procesas

Be protektoriaus nusidėvėjimo vairuojant, kemperių padangas veikia ir senėjimo procesas, kurį įtakoja įvairios orų sąlygos. Šis procesas vyksta nepriklausomai nuo kilometražo, net jei ir savo kemperį naudojate vieną ar du kartus per metus, savo atostogų ir trumpų kelionių metu. Kai kurios tipiškos identifikavimo ypatybės yra matomi įtrūkimai šonuose, kurie gali kelti didelį pavojų. Kaip ir papilkėjusi spalva, kuri reiškia, kad jūsų kemperio padangos yra pasenę. Šie dalykai nusako, kad laikas naujoms padangoms.

Kaip apspręsti savo kemperio padangų amžių?

Jūs galite apspręsti kemperio padangų amžių pagal DOT numerį. Tai yra sukimosi kryptimi išraižytas keturių skaitmenų numeris, esantis ant šoninės padangos sienelės. Pirmieji du skaičiai nurodo mėnesį, o paskutiniai du – pagaminimo metus. Jūs galite naudoti šią informaciją, norėdami nustatyti tikslų padangų amžių.

Kokio senumo padangos gali būti, kad atitiktų techninės apžiūros reikalavimus?

Galbūt jus gali nustebinti faktas, kad padangos amžiui keliami reikalavimai nėra apibrėžti įstatymais. Tai tolygiai taikoma automobiliams ir kemperiams, tačiau pastarųjų padangų apkrova nuvažiuotam kilometrui yra ženkliai didesnė. Jei kilometražas nėra didelis, o padangų būklė yra gera, techninės apžiūros inspektoriai patvirtinta kemperių padangas, kurių amžius nėra didesnis, nei 10 metų. Tačiau ekspertai rekomenduoja keisti padangas ne ilgiau kaip po 5 - 6 metų. Priežastis yra aukščiau apibūdintas senėjimo procesas, kuris laikui bėgant, veikia gumos mišinį. Net jei ir tai kainuoja pinigus, per šį laikotarpį jūs turėtumėte įsigyti naujas, kemperiui skirtas padangas ir užtikrinti saugumą visiems keleiviams.

Universalios padangas ar kemperiams skirtos vasarinės ir žieminės padangos?

Kaip aistringas keliautojas kemperiu, užsisakydamas naujas padangas savo kemperiui, jūs greičiausiai susidursite su klausimu, kokio tipo padangas pasirinkti. Ar montuoti universalias, ar vasarines bei žiemines padangas priklauso nuo jūsų pasirinktos kelionės sezono ir krypties. Žemiau rasite keletą patarimų, kurie padės jums apsispręsti.

Universalių padangų naudojimo taisyklės ir įstatymai

Nesvarbu, ar tai C, ar CP tipo padangos: Nuo 2018 metų, abiem variantams įsigaliojo naujos taisyklės. Anksčiau, buvo privaloma naudoti M+S padangas (šios dvi raidės reiškia sniegą ir purvą). Jei šiuo metu perkate naujas universalias kemperiams skirtas padangas, jos turi būti pažymėtos naujuoju snaigės simboliu, dažnai vadinamu Alpių simboliu. Jūs vis dar galite iki 2024 metų naudoti M+S padangas, pagamintas iki 2018 metų. Svarbu: Jei su savo kemperiu nusprendėte keliauti į užsienį, pasidomėkite vietiniais įstatymais.

Specialistais: žieminės ir vasarinės padangos

Jei esate tarp tų kemperių vairuotojų, kurie vairuoja ištisus metus, tuomet rekomenduojamos vasarinės ir žieminės padangos. Priklausomai nuo sezono, jūs galite pilnai išnaudoti tokių padangų potencialą įvairiomis kelio dangos sąlygomis – nepriklausomai, ar ji sausa, ar šlapia, ar po padangomis girgžda sniegas. Žiemos metu stovyklaujant alpių regione, esant poreikiui su savimi pasiimkite ir sniego grandines.

Kemperiui tinkamų padangų užsakymas

Remiantis įvairiais statistikos šaltiniais, jau keletą metų jaučiama padidėjusi kemperių paklausa. Dabartinės kovos su pandemija priemonės dar labiau prisidėjo prie didėjančių registracijos skaičių. Šiandien, Lietuvoje registruotų kemperių skaičius viršija 2000 transporto priemonių. Tarp pačių populiariausių modelių yra Fiat gamintojo, gerai pažįstamas „Ducato“ modelis.Konvertavimą atlieka įvairios įmonės. Be to, yra ir prabangių kemperių modelių, kurie dažniausiai montuojami ant sunkvežimių ir po pilno užbaigimo, jų svoris dažniausiai viršija 7,5 tonų limitą. Akivaizdu, kad juose yra naudojamos sunkvežimių padangos.Naujoms transporto priemonėms, gamykloje parenkami įvairūs ratlankių/padangų deriniai. Jei jums reikalingos naujos kemperių padangos dėl protektoriaus nusidėvėjimo ar amžiaus, turėtumėte pasitikrinti DOT numerį ir nuspręsti tikslų padangų amžių. Jį galite rasti ant registracijos pažymėjimo 1 dalies arba tiesiai ant padnagos. Numerių ir raidžių kombinacijos bei jų reikšmės yra paaiškintos toliau pateiktame pavyzdyje:

225/65 R16 91 CP 109 Q
 • Padangos plotis:plotis yra 225 mm.
 • Aukščio ir pločio santykis:skaičius 65 nurodo, kad padangos aukštis sudaro 65% padangos pločio.
 • Padangos tipas:raidė R žymi kemperiams būdingas radialines padangas.
 • Ratlankio dydis: du skaičiai, einantys iš karto po padangos tipo nurodymo. Tai yra 16 colių.
 • Padangos tipas:CP reiškia kemperiams, C reiškia krovininiams ar komerciniams. Abejos yra tinkamos.
 • Apkrovos indeksas:esant 109 indeksui, kiekvienos kemperio padangos apkrova gali siekti iki 1030 kg. Jei vairuojate 3,5 tonų kemperį, apkrovos rezervas yra pakankamai didelis.
 • Greičio indeksas:Padangoms su Q indeksu, leidžiamas greitis siekia iki 160 km/h.

Pasraba:Iki 3,5 tonos svorio kemperiams, sekite nurodymus, kurie taip pat taikomi ir keleivinėms transporto priemonėms. Sunkiasvoriais automobiliais iki 7,5 tonų, automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu, nei 90 km/h greičiu, greitkeliuose – iki 80km/h greičiu, o kituose keliuose – ne didesniu nei 70 km/h greičiu.
Mes rekomenduojame rinktis jūsų kemperiui tinkamas C ar CP padangas, dėl didesnės jų leidžiamos apkrovos. Užtikrinkite, kad apkrovos indeksas nėra žemesnis, nei transporto priemonės bendra masė. Siekiant užtikrinti daugiau saugumo, idealiu atveju reikėtų palikti apkrovos rezervą. Užsisakant dvi ar daugiau padangų, mes pristatome jūsų pageidaujamas padangas nemokamai. Užsisakykite dabar!

Į kainas įskaičiuotas PVM ir pristatymas Lietuvoje.