Užsakymo būseną x
Atsijungti

5205898552058985

Dažniausiai Užduodami Klausimai

 1. Kas yra europinė padangų kortelė?
 2. Kokioms valstybėms galioja europinė padangų kortelė?
 3. Kas sertifikuoja padangas?
 4. Kur rasti informaciją apie mano padangas?
 5. Kokios alternatyvios vertinimo galimybės galioja be europinės padangų kortelės?
 1. Kas yra europinė padangų kortelė?

  Nuo2012 m. lapkričio 1d. visos rinkoje įsigyjamos padangos, pagamintos po2012 m. liepos 1d. privalo būti pažymėtos europinės padangų kortelės ženklais: pasipriešinimui trinčiai, atsparumui drėgmei ir garsų emisijai. Šie normatyvai bus taikomi visoms Europos Sąjungos valstybėms. Kortelė galioja visoms lengvųjų automobilių,lengvųjų sunkvežimių ir sunkvežimių padangoms (C1, C2 ir C3 klasėms).

  Padangų kortelės tikslas yra perteikti Europos Sąjungos vartotojams daugiau ir išsamesnės informacijos apie saugumą ir padangų sąvybes. Padangų kortelė turi pasitarnauti vartotojui kaip aktyvi pagalbinė apsisprendimo priemonė.

  Europinė padangų kortelė, atpažįstama panašiai kaip iš elektros prietaisų pvz. šaldytuvų arba skalbimo mašinų klasifikavimo ir remiasi spalvų kodu: vaizduojama nuo geriausio (žalia kategorija - A -) iki blogesnio pajėgumo ir našumo (raudona kategorija - G -). 2. Kokioms valstybėms galioja europinė padangų kortelė?

  Kaip ir kiekvienas Europos Parlamento ir Europos Sąjungos Tarybos potvarkis, taip iš šis potvarkis Nr. 1222/2009 dėl europinės padangų kortelės galioja visoms Europos Sąjungos valstybėms vienodai ir be išimties. 3. Kas sertifikuoja padangas?

  Padangų gamintojai, patys pagal pateiktus kriterijus apie europinę padangų kortelę sertifikuoja padangas. Kiekvienas padangų modelis pagal savo dydį bus patikrintas, klasifikuojamas ir sertifikuojamas. 4. Kur rasti informaciją apie mano padangas?

  Lengvųjų automobilių, lengvųjų sunkvežimių ir sunkvežimių padangų klasifikavimas privalo būti dokumentuojamas gamintojų, specialiuose padangų bukletuose ir paskelbtas internete. Prieš pirkimą, klientas privalo būti supažindintas su padangų duomenimis. Vėliausiai duomenys apie padangas klientui turi būti persiųsti kartu su sąskaita.

  ReifenDirekt.lt informuoja Jus išsamiai apie kiekvienos prekės duomenis ir atitinkamą jos klasifikaciją pagal naujus europinės padangų kortelės standartus. Kiekviena prekė turi savo žymėjimą bei apibūdinimą, t.y. kiekviena prekė turi savo kortelę. Atitinkami duomenys bus papildomai persiųsti kartu su sąskaita. 5. Kokios alternatyvios vertinimo galimybės galioja be europinės padangų kortelės?

  Naujai įvesta kortelė informuoja klientą apie tris svarbius kriterijus: pasipriešinimą trinčiai, atsparumą drėgmei ir garsų emisiją. Visgi egzistuoja papildomi svarbūs saugumo kriterijai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis padangas. Pvz. akvaplaningo sąvybės, vairavimo stabilumas, padangų ilgaamžiškumas, stabdžių sąvybės sausa ir šlapia kelio danga bei padangų sąvybės žiemos sąlygomis.

  Padangų gamintojai pabrėžia, kad padangų kortelė nėra pakaitalas smulkiai, detalizuotai informacijai, kuri paskelbiama atlikus bandymus ir testavimus bei paskelbiama moksliniuose žurnaluose.

  Padangų kortelėje apie žiemines padangas nurodomi tik riboti duomenys, kadangi žiemai būdingas sąlygas yra sunku atvaizduoti.

  Mokslinių dalykinių žurnalų apie automobilius bandymai ir testavimai išlieka svarbus informacijos šaltinis vartotojams bei klientams. Šie testavimai, priešingai nei kortelėje nurodomi 3 kriterijai, apima 11 kriterijų, kurie pasižymi patikrintu saugumu.